Market Watch: Bitcoin Powrót na 15 tys. dolarów jako Krypto Rynki stracił 30 mld dolarów po wygranej Biden’s Win

Oficjalne zwycięstwo Joe Bidena zaprowadziło rynek kryptoński na południe. Pomimo miłego powrotu do zdrowia, Bitcoin zatankował poniżej $15,000, podczas gdy altcoiny zostały pochowane na czerwono.

Oficjalne wybory Joe Bidena na 46. prezydenta USA zaowocowały ostrym nosem dla Bitcoin Trader i reszty rynku krypto walutowego. Podczas gdy BTC zanotował najniższy w sobotę poziom 14 350 dolarów, całkowity limit rynkowy stracił wczoraj w pewnym momencie prawie 30 miliardów dolarów.

Wybory Bidena doprowadziły do spadku BTC?

Ostatni tydzień był dość imponujący dla Bitcoin’a. Główna kryptofaktura weszła w dzień wyborów 3 listopada za około 13,300 dolarów. Niepewność, która po niej nastąpiła, spowodowała, że aktywa osiągnęły nowy, roczny poziom prawie 16 000 dolarów. Był to również najwyższy poziom cen, jaki BTC zarejestrowała od stycznia 2018 roku.

Po osiągnięciu szczytowego poziomu, Bitcoin nieco się wycofał, ale nadal obracał powyżej 15 000 USD. Jednakże sytuacja zmieniła się wczoraj po tym, jak oficjalne ogłoszenie zostało złamane, że były wiceprezydent Joe Biden pokonał dotychczasowego prezydenta USA Donalda Trumpa i obejmie stanowisko w styczniu 2021 roku.

Jak donosi CryptoPotato, BTC zareagowało energicznym spadkiem cen, w wyniku czego cena w ciągu dnia spadła o 14 350 dolarów (na Bitstamp). Klasyczne wydarzenie „kup pogłoskę, sprzedaj wiadomości“.

Bitcoin odzyskał większość swoich strat od tego czasu i obecnie flirtuje z poziomu 15.000 dolarów. Niemniej jednak, nadal jest to 3% spadek na 24-godzinną skalę.

Altcoins ma gorzej

Zaledwie dzień po nakreśleniu imponujących dwu-, a nawet trzycyfrowych pomp cenowych, większość altcoins spadła w stosunku do ich wartości USD.

Wczoraj Ethereum skoczył do nowego haju od początku września na 470 dolarów. W następnych godzinach, ETH zanotowała rekordową wartość 425 dolarów. Choć wartość ta wzrosła z powrotem do 440 dolarów, ETH wciąż spada o prawie 5%.

Spadek Ripple’a jest podobny w skali 24-godzinnej, a XRP walczy o utrzymanie się powyżej $0,25. Bitcoin Cash (-5%), Binance Coin (-4%), Chainlink (-8,5%), Polkadot (-8,5%), Cardano (-8%) i Litecoin (-7%) są głęboko w czerwieni.

Zgodnie z oczekiwaniami, altcoiny o niższej kapsułce wykazywały jeszcze większą zmienność. Energy Web Token spadł o 12%, ABBC Coin (-11%), Solana (-10.5%), Compound (-10%), Algorand (-10%) i Ren (-10%) straciły dwucyfrowe wartości procentowe.

Ogólnie rzecz biorąc, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów krypto walutowych obniżyła się z 450 mld USD do 433 mld USD. Co więcej, zaledwie kilka godzin temu wykazywała ona 423 miliardy dolarów.

Zastrzeżenie: Informacje znalezione na stronie CryptoPotato są danymi cytowanych autorów. Nie reprezentują one opinii CryptoPotato na temat tego, czy kupować, sprzedawać, czy posiadać jakiekolwiek inwestycje. Zaleca się przeprowadzenie własnych badań przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Z dostarczonych informacji należy korzystać na własne ryzyko. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Wyłączenie odpowiedzialności.