Bitcoin rośnie powyżej $19,500

Bitcoin rozpoczął dzień umieszczając drobne zyski. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na 19.499,01 dolarów (+4,89%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum wzrosło do 609.35 dolarów (+4.02%), podczas gdy XRP wzrosło o 6.26% i obecnie handluje na poziomie 0.665 dolarów. Mówi zespół analityków FxPro:

„Bitcoin wszedł w agresywną fazę wzrostu zeszłej nocy, przełamując barierę 19.000$ jednym pchnięciem do nowego haju, a następnie zaczął spadać.

Jednak byki kilkakrotnie próbowały zepchnąć walutę powyżej wyżu 19.880 dolarów, ale nie udało im się przebić przez poziom oporu. Tak czy inaczej, dynamika cen pozostaje dodatnia i wygląda na to, że byki po prostu zbierają siły do następnego rajdu.

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina wzrosła o 5% i obecnie wynosi około 19.500 dolarów. Pesymiści wyraźnie nie spieszą się, aby pozbyć się Bitcoinów po obecnej cenie. Rynek altcoins jest umiarkowanie w zielonej strefie, i oczywiście, więcej uwagi będzie teraz zwrócona na krypto benchmarku, który stanie się lokomotywą przyszłej dynamiki rynku krypto jako całości.

Po tym znaczącym wzroście ceny Bitcoin, wskaźnik chciwości i strachu odnotował wzrost o 7 punktów do 95. Ta sama wartość została osiągnięta 26 czerwca 2019 roku, w szczytowym momencie rajdu, na krótko przed rozpoczęciem korekty. RSI pozostaje daleko od tych ekstremalnych wartości. Mimo, że wskaźnik zanotował silny wzrost, nadal znajduje się na granicy z wykupionym obszarem.

Więc teraz musimy się również dowiedzieć, który wskaźnik najdokładniej odzwierciedla obecną sytuację na rynku“. Zgodnie z rankingiem CoinMarketCap, 9 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 583 010 755 584 dolarów.